Kategorie:

Wyjątkowe wnętrze -nowoczesność, minimalizm i żaluzje plisowane

Niektóre wnętrza zachwycają swoim minimalizmem, inne – przepychem. Są takie, które zapierają dech, takie, w których od razu chciałoby się zamieszkać. Nie brakuje też przestrzeni, w których od razu zrobilibyśmy remont, bo nie idą w parze z naszą estetyką. Ale o gustach się przecież nie dyskutuje, dlatego też chętnie podziwiamy miejsca, które są nietuzinkowe, wychodzą poza standardy i śmiało możemy nazwać je oryginalnymi. Jedno z nich prezentujemy dziś – mieszkanie na pierwszy rzut oka futurystyczne, w którym królują szarości, minimalizm, kompletne dopasowanie i żaluzje plisowane.

Mała przestrzeń w nietypowej aranżacji

Całe wnętrze, które prezentujemy na zdjęciach mieści się w nietypowym „budynku”, utworzonym niejako w nasypie ziemi. Jest to lokal przeznaczony do mieszkania, idealne miejsce dla niewymagającej pary lub singla, który lubi niestandardowe rozwiązania. Składa się z części salonowej i sypialnej oraz oczywiście wnęki kuchennej i łazienki.

Przestrzeń została urządzona bardzo minimalistycznie w kolorach szarości. Nad całością dominują bowiem spektakularne rury, które swoim srebrem wyznaczają kierunek wszelkich aranżacji. Te jednolite kolory zostają przełamane przez fiolet wrzosów, oświetlenie nad drzwiami okiennymi, wzory na pościeli, drewnianą podłogę i inne drewniane elementy, takie jak blaty czy bardzo oryginalne wieszaki na ubrania.

Źródło naturalnego doświetlenia znajduje się w całym mieszkaniu na jednej ścianie z oknami, dlatego kwestia dobrze dobranych osłon okiennych jest kluczowa. Idealnie sprawdzają się tu żaluzje plisowane Anwis.

Żaluzje plisowane – nowoczesne rozwiązanie do oryginalnych wnętrz

Nowoczesne żaluzje plisowane są rozwiązaniem, które zdecydowanie warto poznać i rozważyć. Wybierają je wielbiciele nietypowych aranżacji, ponieważ umożliwiają dekorowanie zarówno typowych i klasycznych okien, jak i tych o niestandardowych rozmiarach, kształtach i położeniu. Ich główną zaletą jest fakt, że przesłonimy nimi dowolnie wybrany fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Dzięki temu doświetlimy wybraną część pomieszczenia, także tę, która znajduje się pozornie daleko od okna. Co również ważne w przypadku okien sięgających od podłogi prawie do sufitu – przesłonimy dół i środek okna, odcinając się od niechcianych spojrzeń przy jednoczesnym dostępie do źródła światła, które będzie swobodnie wpadać górą.

Gdy patrzymy na żaluzje plisowane, widzimy harmonijkę, która zwija się i rozwija w bardzo regularnych, dobrze zaplanowanych i z góry wyznaczonych przez producenta odstępach. To sprawia, że doskonale pasują one do nowoczesnych wnętrz, a jednocześnie stanowią element dekoracji i estetyki, który pozwala zrezygnować z dodatkowych firan.

Dodaj komentarz