przemysl
Kategorie:

VGP20 – nowy chwytak OnRobot do wymagających aplikacji paletyzacji

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 OnRobot to wszechstronne rozwiązanie o dużej mocy do wymagających aplikacji paletyzacji, w tym obsługi ciężkich, nieporęcznych i porowatych powierzchni

Odense, Dania, 25 lutego, 2021: Duże, nieporęczne torby z karmą dla psów, nieszczelne opakowania z odzieżą lub towarami konsumpcyjnymi oraz wielkogabarytowe, porowate pudła kartonowe – to tylko kilka przykładów wymagających aplikacji pakowania i paletyzacji, które może obsłużyć nowy chwytak VGP20 OnRobot. Kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi markami robotów, chwytak może obsługiwać ładunki o masie 20 kg, dzięki czemu doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, od przemysłu kosmetycznego i elektronicznego, po branżę farmaceutyczną oraz żywności i napojów.

„Nasi klienci pytali o opłacalny, łatwy do wdrożenia chwytak podciśnieniowy, który może podnosić ciężkie i nieporęczne ładunki, a jednocześnie jest wystarczająco inteligentny, aby obsługiwać szeroką gamę przedmiotów, w tym te o nieregularnych kształtach i porowatych powierzchniach” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „VGP20 łączy w sobie moc, inteligencję i łatwość obsługi, które konkurują z drogimi, skomplikowanymi chwytakami pneumatycznymi”.

Operacje na końcu linii, takie jak paletyzacja, są pracochłonne i kosztowne. Badacze szacują, że koszty pracy stanowią średnio 65% budżetów operacyjnych obiektów magazynowych, co znacznie przewyższa wydatki związane z mediami, podatkami, dystrybucją i czynszem łącznie.

Biorąc pod uwagę nawet jedynie ten czynnik, automatyzacja jest atrakcyjną propozycją dla firm każdej wielkości. Szacuje się, że przyjmowanie automatycznych rozwiązań paletyzujących w sektorze żywności i napojów rosło o ponad 13% rocznie od 2017 r. i ma osiągnąć 390 mln USD do 2022 r.

90% oszczędności kosztów w porównaniu z chwytakami pneumatycznymi

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 firmy OnRobot może sprostać zastosowaniom, które tradycyjnie były obsługiwane przez potężne chwytaki pneumatyczne – za ułamek kosztów i złożoności.

Podczas gdy chwytaki pneumatyczne wymagają do działania sprężonego powietrza, VGP20 jest w pełni elektryczny i gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka. Pozwala to firmom zaoszczędzić do 90% kosztów eksploatacji i konserwacji w porównaniu z tradycyjnymi wdrożeniami chwytaków pneumatycznych.

VGP20 zapewnia nieograniczone możliwości dostosowania końcówki chwytnej i przepływu powietrza oraz funkcjonalność wielokanałową, umożliwiając pracę z wieloma przedmiotami o różnych kształtach i rozmiarach. Ponadto wbudowana inteligencja chwytaka VGP20 w połączeniu z łatwym w obsłudze oprogramowaniem zapewnia precyzyjną kontrolę przepływu powietrza, która wykracza poza możliwości tradycyjnych chwytaków pneumatycznych. Ta funkcjonalność umożliwia użytkownikom zmianę typu uchwytu używanego w różnych zastosowaniach, np. miękkiego uchwytu używanego do obsługi delikatnych przedmiotów na twardy uchwyt wymagany do obsługi dużych, ciężkich pudeł kartonowych o porowatej powierzchni.

Umożliwia stosowanie tańszych materiałów opakowaniowych

Koszty tektury do pakowania podniosły się o prawie 40% w latach 2010-2020. A wraz z ciągłym silnym wzrostem zapotrzebowania na handel elektroniczny prognozy skłaniają spedytorów do poszukiwania tańszych materiałów opakowaniowych. Cieńszy, bardziej porowaty karton i lekkie torby wysyłkowe stanowią jednak wyzwanie dla tradycyjnego zautomatyzowanego pakowania i paletyzacji. Mocny, konfigurowalny OnRobot VGP20 z łatwością radzi sobie z tymi cieńszymi i tańszymi materiałami opakowaniowymi, umożliwiając spedytorom znaczne zmniejszenie kosztów, zarówno automatyzacji, jak i wysyłki.

Chwytak VGP20 OnRobot zapewnia również opcję ciągłego monitorowania przepływu powietrza w chwytaku. Jeśli ta opcja zostanie wybrana, a podciśnienie zostanie z jakiegokolwiek powodu przerwane, robot natychmiast się zatrzyma, a w oprogramowaniu chwytaka zostanie wyświetlone okno z ostrzeżeniem.

„Wydajne pakowanie i paletyzacja mają kluczowe znaczenie dla sukcesu producentów, firm zajmujących się handlem elektronicznym i logistyką. Jednak niedobory siły roboczej stanowią ciągłe wyzwanie, a ręczne wykonywanie tych prac jest monotonne i nieergonomiczne” – mówi Enrico Krog Iversen. „Mocny i wszechstronny chwytak VGP20 umożliwia firmom automatyzację tych zadań, przynosząc ulgę pracownikom, a jednocześnie poprawiając ogólną produktywność i jakość”.

Dodaj komentarz