home office
Kategorie:

Praca hybrydowa – stwórz wokół siebie przyjazną przestrzeń

Czyste powietrze sprawia, że lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wypoczęci i efektywni. Ma również wpływ na poziom stresu, nasz wygląd oraz życiową energię. Teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu, który stał się także naszym biurem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. W tworzeniu przyjaznej przestrzeni do pracy i życia pomogą oczyszczacze Samsung.

W wyniku przejścia na model pracy hybrydowej znacznie więcej czasu spędzamy w domu. Badanie  „Hybrid Living Futures”, zaprezentowane przez Samsung, a przeprowadzone we współpracy z The Future Laboratory ujawniło, że aż 86% Europejczyków żyjących w modelu hybrydowym nie chce już powrotu do pracy w trybie od 9:00 do 17:00*. Odsetek osób pragnących pozostać przy tym wychodzącym z mody schemacie jest najniższy w Niemczech, Szwecji i Polsce – w krajach tych odpowiednio 7%, 11% i 12% badanych przedkłada pracę w ściśle określonych godzinach ponad rozwiązanie hybrydowe.

Taki model pracy ma swoje wady i zalety – oszczędzamy czas potrzebny na dojazdy, ale musimy także nauczyć się skutecznie oddzielać pracę od obowiązków domowych i/lub inteligentnie łączyć ze sobą te dwie ważne sfery życia. Dzięki temu unikniemy poczucia, że nie wykorzystujemy efektywnie czasu poświęconego na pracę lub odwrotnie – że cierpią domowe obowiązki. W tej wielozadaniowości pomogą nam na co dzień rozwiązania Samsung, w tym aplikacja SmartThings, za pomocą której możemy zdalnie sterować odkurzaczem, zarządzać praniem, a nawet podejrzeć zawartość lodówki**. Nade wszystko jednak, aby dobrze się czuć i lepiej funkcjonować w realiach dnia codziennego, powinniśmy zadbać o zdrowe powietrze w swoim otoczeniu.

Czyste powietrze – lepsza jakość życia

W organizacji domowej przestrzeni na home office pomoże nam wygodne biurko, regulowany fotel, lepsze oświetlenie oraz wyodrębnienie cichego miejsca w domu na stanowisko pracy. Decyzja o zakupie skutecznego oczyszczacza powietrza wiązała się będzie nie tylko z inwestycją w jakość pracy, ale i w zdrowie oraz dobre samopoczucie domowników. Spokojny oddech pomaga wyrównać ciśnienie, zredukować poziom stresu i przywrócić równowagę całemu organizmowi. Warunkiem jest to, że oddychamy czystym powietrzem. Dzięki czytelnym oznaczeniom na oczyszczaczach Samsung z łatwością wybierzemy model dopasowany do pomieszczenia, w którym chcemy go używać.

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza jest parametr CADR, który mówi o wydajności urządzenia oraz na zastosowane filtry. Dobry oczyszczacz powinien być w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny. Oczyszczacze powietrza Samsung działają niezwykle skutecznie dzięki zastosowaniu aż 3 filtrów. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a filtr HEPA usuwa aż do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek, takich jak: alergeny, bakterie i roztocza oraz wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10***. Oczyszczacz powietrza Samsung Cube został wyposażony w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu pracuje wyjątkowo cicho i wydajnie nie przeszkadzając nam w skupieniu uwagi. Za sprawą trybu Auto oczyszczacz sam dobiera moc i prędkość filtrowania, w zależności od poziomu zanieczyszczenia. Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnego zarzadzania, w tym tworzenia harmonogramu pracy oczyszczacza, z poziomu aplikacji SmartThings na telefonie.

W ciągu dnia pracy powinniśmy znaleźć chwilę na to, aby co jakiś czas wstać od komputera, wykonać kilka prostych ćwiczeń oraz po prostu odetchnąć. Posiadając w domu oczyszczacz powietrza na pewno odczujemy poprawę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Dodaj komentarz