Kategorie:

Dzień Teściowej 2022 – sprawdź, jakie upominki polecają eksperci

Choć teściowe pojawiają się na ustach wielu dowcipnisiów, to bez nich rzeczywistość niejednej rodziny byłaby znacznie… trudniejsza. 5 marca od lat obchodzony jest w Polsce Dzień Teściowej. To doskonała okazja zarówno do podziękowania za wsparcie, jak i do odbudowy trudnych relacji. Eksperci podpowiadają, jakim prezentem warto zaskoczyć tego dnia swoje teściowe.

Teściowa po polsku

Relacje na linii synowa-teściowa można zaliczyć już do toposów, wokół których zdążyło narosnąć wiele mitów. Jak wynika jednak z badań („Relacje synowa-teściowa w rodzinie. Stereotyp a rzeczywistość”, 2016, autorstwa dr Magdaleny Stankowskiej), wiele kobiet tak naprawdę dobrze ocenia te relacje, wskazując, że nie występują między nimi konflikty. Większość mam naszych mężów czy żon jest zaangażowanych w opiekę nad wnukami, a tym co prowadzi do trudności, jest komunikacja interpersonalna czy różnice w podejściu do wychowania dzieci. Bez względu na to, jak duża dzieli nas odległość, odmienność światopoglądowa czy styl życia, warto 5 marca pamiętać o swoich teściowych i ofiarować im coś więcej niż standardowe życzenia.

Prezent dla „mamusi”

Dzień Teściowej to święto, które prawdopodobnie przywędrowało do Polski z Francji i od lat 80. minionego stulecia jest obchodzone u nas 5 marca. Jest to bardzo dobra okazja do podziękowania mamom za ich pomoc i okazywaną miłość. Z drugiej strony jest to także najlepszy moment na odbudowanie relacji.

Kupowanie upominków dla rodziców męża czy żony bywa jednak dla wielu dość stresujące. Zrozumieć to mogą jedynie ci, którzy przed ważnymi uroczystościami spędzają długie godziny w poszukiwaniu odpowiednich upominków. Szukamy zwykle tego, co eleganckie, ale jednocześnie niezbyt zobowiązujące. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?

Rekomendacje prezentowych ekspertów

Dobre słodkości, porządna kawa i przyjemny dla oka dodatek – tak można podsumować pomysły specjalistów od lat zajmujących się przygotowywaniem eleganckich prezentów na różnego rodzaju okazje.

Odchodząc od uniwersalnych propozycji, zwykle polecamy Klientom sięgnięcie do naszych tematycznych zestawów, które trafią w gusta niemal każdej mamy, babci, a w kontekście nadchodzącego święta – teściowej. Aby ułatwić wybór jako jedyni wprowadziliśmy kosze dla miłośników zwierząt, ogrodnictwa, podróży i wielu innych dziedzin. Otrzymujemy też szereg opinii, że prezent łączący słodycz, kawę i asortyment nie tylko smacznych, ale i estetycznych dodatków, dobrze wpisuje się w propozycje prezentowe dla kobiet 50 plus – wyjaśnia Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia specjalizującej się w produkcji koszy prezentowych premium.

Na tegoroczny Dzień Teściowej eksperci marki Nobilia rekomendują przyjrzeć się interesującemu Wiaderku La Dolce Vita, który skrywa w sobie całą gamę włoskich smakołyków. W metalowym coolerze ze skórzaną rączką znajdziemy: ciasteczka wyrabiane metodami tradycyjnymi z czekoladą i pomarańczą, puszkę pralinek giandujotto z kremowym nadzieniem orzechowym, nugat z migdałami, mieloną kawę Arabica, karmelki Be Italian, czekoladki z nadzieniem karmelowym, kropelki marcepanowe w chrupiącej skorupce, a do tego uroczy lampion.

Anna Garmada podkreśla także, że dla wielu Klientów ważna jest personalizacja prezentu, dzięki czemu teściowe mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Każdy zestaw Nobilii można wzbogacić o karnet, na którym nadrukowane mogą być dowolne życzenia. Taki upominek z pewnością spotka się z aprobatą niejednej teściowej, szczególnie, że ich święto wciąż nie cieszy się w naszym kraju dużą popularnością.

Dodaj komentarz