przemysl
Kategorie:

#cyfroweMŚP cykl webinarów o podniesieniu produktywności i obniżeniu kosztów

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zapraszają na cykl bezpłatnych webinarów dla firm z sektora MŚP w dniach 17 oraz 19 listopada 2020 r. Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i wspierane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Głównym tematem wirtualnych spotkań będzie przedstawienie korzyści związanych z cyfryzacją i robotyzacją, a także pakiety wparcia dla przedsiębiorców w ramach programu „Śląskie 4.0”.

Firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw czeka wiele wyzwań w związku z trudnościami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Raporty gospodarcze wskazują, że w sposób zauważalny już w ciągu 10 lat ubędzie pracowników na rynku pracy, koszty pracy według prognoz Eurostatu zaczną drastycznie rosnąć, a europejskie firmy zwiększą konkurencyjność poprzez inwestycje setek milionów euro w systemy przemysłowego Internetu Rzeczy. Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC we współpracy z partnerami z regionu przygotował kompleksowy program cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji dla MŚP: „Śląskie 4.0”, w którym oferuje pełne wsparcie dla zainteresowanych firm od analizy gotowości technologicznej przez dostarczenie polskich rozwiązań technologicznych po narzędzia finansowania wdrożeń. W niepewnych czasach śląskie organizacje oraz Zarząd Województwa, aby pomóc przedsiębiorcom, proponują w ramach programu bezpłatne webinary #cyfrowe MŚP z praktycznymi wskazówkami dla właścicieli firm.

Harmonogram wydarzenia #cyfroweMŚP w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

17.11. 2020r. (wtorek)

10:00-10.30

Śląskie 4.0 – idea

Krzysztof Spyra, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości

Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa Śląskiego

Agnieszka Łasut, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

Jacek Miketa, Fundusz Górnośląski S.A.

10:40 – 11:20

Przemysł 4.0 – korzyści i straty – czy zwycięży strach przed zmianą, jak łatwo przejść przez zmianę (Śląskie 4.0) i czy MŚP na to stać.

Jacek Miketa, Fundusz Górnośląski S.A.
Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

11:30 – 12:10

Jak oszczędzać na prądzie wprowadzając elementy Industry 4.0

Artur Pollak, APA Group

12.20 – 13.00

Określenie gotowości technologicznej MŚP do robotyzacji i cyfryzacji

Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

19.11. 2020r. (czwartek)

9:00 – 9:40

Czy poprzez cyfryzację przedsiębiorstwa zwiększam zagrożenie cyberatakami? Kilka prostych zasad cyberbezpieczeństwa w każdej firmie.

Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

9:50 – 10:30

W czym może pomóc mi robot, czyli o korzyściach z automatyzacji.

Aleksander Stanik, Smart Secure Networks

10.40 – 11.20

Narzędzia finansowania rozwiązań w zakresie cyfryzacji i robotyzacji.

Piotr Kryjom, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Wszystkie osoby zainteresowane wiedzą na temat podniesienia produktywności oraz obniżenia kosztów w przedsiębiorstwach przemysłowych mogą bezpłatnie zarejestrować się b na stronie www.scp-slask.pl w zakładce „szkolenia” lub poprzez kontakt:

Paulina Cius-Górska
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości
tel. 032 743 91 71;  032 743 91 77.
E-mail: paulina.cius@scp-slask.pl

Dodaj komentarz