serial
Kategorie:

Cuda nie z tej Ziemi – premiera 3. sezonu serialu „Cudotwórcy: Szlak oregoński”

Koło terapeutyczne dla banitów, SPA dla złoczyńców, taniec voguing w kowbojskiej tawernie i gościnny występ Karamo z „Porad różowej brygady” – taki miks komediowych motywów widzowie znajdą w nowym, 3. sezonie serialu „Cudotwórcy: Szlak oregoński”. Premierowy sezon już od niedzieli 20 lutego w Warner TV.

Twórca konceptu „Cudotwórców” to Simon Rich, komik i pisarz. W 2012 roku ukazała się jego książka o tym samym tytule, która opowiada o podniebnej korporacji, zarządzanej przez Boga. 7 lat później rozpoczęła się emisja 1. sezonu serialu „Cudotwórcy”, opartego na książce autora, który został jego scenarzystą i reżyserem. W głównych bohaterów wcielili się Steve Buscemi (Bóg) i Daniel Radcliffe (anioł). Rich w wywiadzie dla „Variety” wyznał, że najpiękniejsza w tym formacie telewizyjnym jest możliwość dostosowywania go do takich motywów, które w naturalny sposób będą pasować do tematyki serii. Dlatego w drugim sezonie twórcy przenieśli bohaterów do czasów średniowiecznych, gdzie postać Boga zmieniła się w poddanego, a anioł został średniowiecznym księciem.

Fabuła nadchodzącego 3. sezonu jest oparta na retro grze „Oregon Trail” („Szlak oregoński”)

Edukacyjna gra z przełomu lat 80. i 90. miała uczyć dzieci o podróży, jaką przebyło w XIX wieku wielu Amerykanów, aby zacząć nowe, dostatnie życie na wybrzeżach Pacyfiku. Zabawa zamieniała poważny temat w lekką formułę, a premierowy sezon wynosi nieskomplikowany format gry do poziomu sprawnie napisanej, niebojącej się absurdu komedii.

Rich do spółki z aktorami stworzyli nowoczesne postaci, których problemy nie odbiegają od naszych – ale bohaterowie próbują odnaleźć się w historycznych okolicznościach XIX wieku. Daniel Radcliffe jest kaznodzieją Ezekielem, a Steve Buscemi to banita Benny, który chce odpokutować swoje grzechy. Organizuje terapeutyczne koło wsparcia dla innych przestępców, jednak wśród podróżnych znajdują się też hedonistyczni złoczyńcy, którzy wolą odpoczywać w SPA niż pracować nad sobą. Ezekiel walczy z radosną naturą, aby dopasować się do bogobojnej żony, jednak jego droga do przemiany jest wyboista. W jednym z odcinków bierze udział w pokazie tańca voguingu. W innym wszystkich bohaterów odwiedzi postać ekscentrycznego patrioty, która wspiera Ezekiela w życiu w zgodzie z sobą – gościnnie wcielił się w niego Karamo Brown, prowadzący hitowy show „Porady różowej brygady”.

Warner TV zaprasza na 10-odcinkową podróż po XIX-wiecznym szlaku Stanów Zjednoczonych.

Emisja:

20.02, godz. 11:00 – odcinki 1-4

27.02, godz. 11:00 – odcinki 5-7

06.03, godz. 11:00 – odcinki 8-10

O Warner TV

Warner TV to kanał emitujący kinowe blockbustery oraz nagradzane i uznane na całym świecie seriale. Czerpie z bogatej tradycji marki Warner Bros. Warner TV to przestrzeń dla dobrych historii. To tu spotykają się fani nowoczesnych produkcji i kinowych klasyków. W każdym miesiącu widzowie mogą liczyć na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Kanał jest nadawany w jakości HD. Marka Warner TV należy do WarnerMedia, które jest częścią AT&T Inc. (NYSE:T). Więcej informacji na stronie warnertv.pl.

Dodaj komentarz